Ostriež

 

Ostriež zelenkastý alebo inak ostriež zelenkavý, ostriež obyčajný, ostriež riečny. Ide o rybu ktorá spadá do čeľade ostriežovité a zatiaľ nemá pridelenú najmenšiu lovnú mieru. Aj keď sa v minulosti tento druh bral ako plevelný, v dnešnej dobe sa z ostrieža stala veľmi cenná športová ryba. Veľmi obľúbená hlavne pri love na UL prívlač.

Opis ostrieža

Telo ostrieža je vysoké a na chrbtovej časti sa náchádzajú 2 samostatné plutvy. Všetky plutvy sú zvyčajne sfarbené červenkastým nádychom. Ostriež má drobné a ostré šupiny, ktoré ho veľmi dobre chránia. Po bokoch tela má ostriež výrazné tmavé pruhy. Ostrieže sa dorastajú do veľkosti až 60cm a váhy maximálde do 6kg.

 

Výskyt ostriežov

Ostrieže obývaju ako tečúce, tak aj stojaté vody. Vyskytuje sa už takmer v celom svete. Väčšie jedince vyhľadávajú podobne ako zubáče rôzne prekážky pod vodnoh hladinou ako sú konáre, veľké kamene, zlomy, jamy a podobne.

Obľúbená potrava ostriežov

Ostriež sa v útlom veku živí menšími živočíchmi ako sú napríklad hmyz, dážďovky, rybí poter, larvy, planktón a podobne. Vo vyššom veku sa zameriava hlavne na menšie rybky. Ostrieže zvyknú loviť tak, že utvoria kŕdeľ v ktorom napádajú, menšie, choré či zranené rybky. Preto ideálnou nástrahou na lov ostriežov sú hlavne gumené nástrahy imitujúce hmyz, či rybky alebo woblery. Ide zvyčajne o menšie nástrahy kde si treba zvoliť aj správne náradie k rybolovu nakoľko sa zameriavame hlabne na UL prívlač.

Nástrahy na ostrieže

Gumené nástrahy na ostrieže

Woblery na ostrieže

Imitácie hmyzu a dážďovky na ostrieže

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie